oferta

Oferta

Oferujemy Zarzadzanie Flotą Samochodów Firmowych - świadczymy usługi Outsourcing Zarządzania Flotą

zarządzanie flotą samochodową
Zarządzanie flotą samochodowąOpieka nad serwisemOptymalizacja kosztów flotyZakup pojazdów Audyt FlotySzkolenia pracownikówAplikacja do zarządzania flotąMałe floty samochodoweRozliczanie samochodu i koszty użytkowaniaMonitorowanie flotyWymiana floty LeasingZwroty samochodów
szkolenia

Szkolenia pracowników

  • na życzenie Naszych Klientów przeprowadzamy kompleksowe szkolenia flotowe dla Państwa pracowników dedykowanych do opieki nad pojazdami 
  • oferujemy szkolenie flotowe połączone z późniejszym wsparciem w pogłebianiu wiedzy i wprowadzaniu nowych rozwiązań 
  • wdrażamy pracowników w prawidłowe użytkowanie powierzonych pojazdów.
  • pomagamy również w rozwoju i rozbudowie już istniejącego Działu Floty 

Szkolenia Flotowe

Szkolenia flotowe, jak każdy inny kurs, mają na celu pogłębienie wiedzy pracowników, omówienie obowiązujących procedur i wytycznych lub samo odświeżenie posiadanej wiedzy. Szkolenia, jakie możemy przeprowadzić w tematyce flotowej, można podzielić na dwa główne zagadnienia. Pierwsze są skierowane do samych użytkowników. Obejmują zakresem wdrożenie pracowników w bezpieczne użytkowanie pojazdów oraz omówienie wytycznych polityki flotowej firmy. Drugi typ szkoleń przeznaczony jest dla Fleet Managerów, osób zajmujących się administracją floty lub samego Zarządu. Zakres kursu kompetencji zawodowych do zarządzania flotą samochodów jest szerszy i obejmuje zagadnienia mające na celu usprawnić zarządzanie flotą samochodową w firmie. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów, którzy dzielą się doświadczeniami oraz fachową wiedzą z zakresu zarządzania flotą.

Szkolenie flotowe dla użytkowników samochodów

Właściwe obchodzenie się pracowników z powierzonym samochodem służbowym, czyli stosowanie się do wytycznych firmy oraz zasad bezpiecznej, ekonomicznej i bezawaryjnej jazdy, jest co prawda pojęciem powszechnym, aczkolwiek tak różnie rozumianym i stosowanym, że bez wdrożenia szkoleń nie da się osiągnąć właściwego poziomu wiedzy. Na początek warto zadbać o wdrożenie wszystkich nowych pracowników, którzy będą korzystali z samochodów służbowych, w wiedzę z zakresu stosowanej Polityki Flotowej Firmy lub po prostu odświeżenie ich wiedzy. Omówimy w ten sposób obowiązujący regulamin użytkowania samochodów służbowych tak, aby podkreślić jego znaczenie, jak i wytłumaczymy wszystkie nasuwające się pytania, gwarantując tym lepsze stosowanie się do wytycznych. Następnie warto poświęcić uwagę na omówienie samego sposobu użytkowania powierzonego samochodu. Różnice w zakresie wiedzy o motoryzacji, stylu jazdy i zachowaniu na drodze poszczególnych pracowników są naprawę duże. Warto więc zacząć od podstaw i przeszkolić użytkowników z samej podstawowej obsługi pojazdu. Dla wielu ludzi omówienie sposobu eksploatacji danego modelu auta oraz nauczenie korzystania z poszczególnych funkcji wyposażenia jest nieocenione i zwraca się w przyszłości.

Redukcja kosztów użytkowania pojazdów i większe bezpieczeństwo

Dobrą praktyką jest też przeprowadzenie szkolenia dotyczącego ekonomicznej jazdy samochodem. Postaramy się nauczyć użytkowników jak najbardziej ekonomicznej i płynnej eksploatacji obejmującej m.in. unikanie gwałtownych przyśpieszeń i hamowań. Powinno to zmniejszyć zarówno zużycie paliwa, jak i zużycie elementów układu hamulcowego oraz opon. Przekłada się to na niższe koszty eksploatacji floty oraz większe bezpieczeństwo (tu możemy wykorzystać do pomocy również system GPS z analizą stylu jazdy czy asystentem ekonomicznej jazdy). Dobrze jest też zadbać o wiedzę użytkowników o interwałach wizyt na serwisie i o głównych warunkach gwarancji. Choć nadzór nad terminami przeglądów i interwałami wymian powinien sprawować Fleet Manager, dobrze jest gdy sam użytkownik wie, jak postępować. Często spotykamy się z sytuacjami, że samochód niejako sam komunikuje użytkownikowi konieczność wykonania np. serwisu olejowego (według przebiegu i daty serwis wypada np. na 60 tys. km, a samochód na podstawie czujników wskazuje konieczność wymiany oleju już przy przebiegu 50 tys. km i wtedy informacja trafia bezpośrednio do użytkownika). Przekazując użytkownikom w trakcie szkolenia nie tylko dla Fleet Managerów uporządkowaną wiedzę, wyeliminujemy wiele z pozoru małych błędów, jak i unikniemy tych naprawdę dużych, co w prosty sposób pozwala na oszczędności czasu, redukcję kosztów użytkowania pojazdów służbowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa.

Szkolenie flotowe dla opiekuna floty

Nasza firma na podstawie posiadanej wiedzy i zdobytego doświadczenia przeprowadza szkolenia dla osób odpowiedzialnych bezpośrednio za zarządzanie flotą, pracowników Administracji czy samego Zarządu Firmy. Szkolenie jest skierowane zarówno do pracowników, których trzeba wdrożyć w zarządzanie flotą od podstaw, jak i do wszystkich chcących pogłębić zakres swojej wiedzy czy wdrożyć dobre praktyki i rozwiązania, jakie mogą być zastosowane w firmie. Zakres zagadnień z zarządzania flotą samochodową na kursie jest indywidualnie dostosowywany do wiedzy oraz potrzeb biorących w nim udział uczestników. Jeśli chodzi o administrację floty, szkolenie dotyczy tematów związanych z obszarami takimi jak: polityka flotowa firmy, analiza i kontrola kosztów floty, praktyczna obsługa techniczna floty, optymalizacja procesów zarządzania czy najlepsze praktyki związane z zarządzaniem flotą.

Ekspercki kurs kompetencji zawodowych do zarządzania flotą samochodów

Rozwój kompetencji dla osób odpowiedzialnych za administrację flotą jest bardzo ważnym aspektem wpływającym bezpośrednio na powstawanie kosztów i tworzenie właściwych procedur w firmie. Bez odpowiedniej wiedzy, przekazywanej przez nas podczas szkolenia zarządzania flotą samochodową, nie wdroży się odpowiednich rozwiązań, a w efekcie pracy metodą prób i błędów nie zawsze dochodzi się do właściwych wniosków. Zarządzanie flotą bez odpowiedniego szkolenia może narazić firmę na błędy powodujące powstawanie wyższych kosztów i chaos organizacyjny. Aby tego uniknąć i nadzorować flotę w optymalny sposób, warto usprawnić administrację floty, kierując pracowników na kurs i skorzystać ze szkoleń oraz praktycznych, sprawdzonych rozwiązań. Z obserwacji różnych firm wynika, że czasami mała, z pozoru nieistotna zmiana w sposobie zarządzania flotą może wygenerować oszczędności i uprościć administrację, a można też doświadczyć nieprawidłowości o znacznie poważniejszym wymiarze. Zachęcamy więc wszystkich do udziału w szkoleniu i skorzystaniu z praktycznej wiedzy naszych Ekspertów Zarządzania Flotą.

Adres:

ul. Bieszkowicka 71, 80-178 Gdańsk

Telefon:

+48 885 750 450

E-mail:

biuro@ifsolutions.pl