oferta

Oferta

Oferujemy Zarzadzanie Flotą Samochodów Firmowych - świadczymy usługi Outsourcing Zarządzania Flotą

zarządzanie flotą samochodową
Zarządzanie flotą samochodowąOpieka nad serwisemOptymalizacja kosztów flotyZakup pojazdów Audyt FlotySzkolenia pracownikówAplikacja do zarządzania flotąMałe floty samochodoweRozliczanie samochodu i koszty użytkowaniaMonitorowanie flotyWymiana floty LeasingZwroty samochodów
optymalizacja-kosztow

Optymalizacja kosztów floty

W wielu przedsiębiorstwach czas pracy wykorzystywany jest przede wszystkim na realizację projektów i bieżących zadań. Z przyczyn obiektywnych nierzadko nie ma w nich osoby odpowiedzialnej wyłącznie za zarządzanie flotą. W konsekwencji newralgiczne punkty zaplecza technicznego nie posiadają potrzebnej struktury i planu. Przyczyną bywa nawet nieprawidłowe definiowanie samego terminu. Właściciele firm mogą sądzić, że ​​mając dwa lub trzy pojazdy, nie ma się z nią do czynienia. Jest jednak odwrotnie: flota zaczyna się już od pierwszego samochodu, a właściwy system optymalizacji kosztów pozwoli wydobyć jej pełną operatywność.

 

 

Zyskaj z nami korzyści wynikające z optymalizacji kosztów floty!

Optymalizacja kosztów floty stale zyskuje na znaczeniu w kontekście faktu, iż dla licznych firm - nie tylko z branży transportowej i logistycznej - wykorzystywanie pojazdów stanowi istotny element prowadzonej działalności. System optymalizacji kosztów dla firm, opracowywany przez Individual Fleet Solutions w odpowiedzi na konkretne potrzeby, realnie zwiększa efektywność operacyjną i poprawia rentowność. Specjalizujemy się w strategiach mających na celu obniżenie wydatków wynikających z eksploatacji samochodów i dysponujemy odpowiednimi do tego narzędziami.

 

Zasadniczym krokiem w tym procesie jest przeprowadzenie dokładnej analizy. Flota firmy zwykle obejmuje modele o różnym wieku i zużyciu paliwa. W celu określenia kosztów ich utrzymania przeanalizujemy akta pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, historię serwisową i inne istotne dokumenty. Ocenimy stan techniczny samochodów, wskazując na ewentualne problemy wymagające uwagi. Dbając o regularne przeglądy techniczne i konserwację pojazdów, minimalizujemy niebezpieczeństwo awarii, a co za tym idzie - wydatki na naprawy. Sprawdzimy warunki umów leasingowych pod kątem punktów, w których można zyskać oszczędności. Przeanalizujemy wszelkie dodatkowe procedury i protokoły związane z zarządzaniem flotą i zidentyfikujemy ewentualne obszary jej usprawnienia.

Nadzór GPS i kontrolowanie przebiegów

Paliwo to jeden z największych generatorów wydatków związanych z posiadaniem pojazdów. Dlatego warto inwestować w systemy monitorowania i raportowania, które ułatwią kontrolowanie jego zużycia w czasie rzeczywistym i optymalizację kosztów transportu. Zastosowanie zaawansowanych technologii nawigacji pozwala unikać korków i minimalizować dystans do pokonania. Większa efektywność tras prowadzi do skrócenia czasu podróży i oszczędności paliwa. Z tego względu nasi specjaliści zajmują się również nadzorem GPS, kontrolowaniem przebiegów i przesyłaniem raportów jazd użytkowników.

System optymalizacji kosztów - jasne rozwiązania dla złożonych procesów

Ważnym czynnikiem jest podnoszenie kompetencji pracowników. Kierowcy, którzy są świadomi oddziaływania swojego stylu jazdy na zużycie paliwa i dokonują regularnych przeglądów, mają duży wpływ na redukcję kosztów. Cennych informacji dostarcza monitorowanie parametrów pojazdu, takich jak prędkość i czasy postoju. Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców w tym zakresie, organizujemy szkolenia flotowe kierowane do pracowników, fleet managerów oraz Zarządu firm.

 

Optymalizacja floty to system długofalowych działań. Wymaga ciągłego zbierania danych ich analizowania, a następnie dostosowywania strategii do zmieniających się warunków rynkowych i technologicznych. Na optymalizację jakości danych znaczący wpływ ma automatyzacja zarządzania flotą. W konsekwencji nasi specjaliści zajmują się również wprowadzeniem pojazdu do systemu flotowego IT.

 

Warto podkreślić, że w zakres naszych zadań wchodzi też weryfikowanie zgodności z przepisami dotyczącymi eksploatacji pojazdów, co pozwala uniknąć kar i innych skutków prawnych.

Bądź konkurencyjny w środowisku biznesowym!

Optymalizacja floty jest kluczowym aspektem zrównoważonego rozwoju i osiągnięcia konkurencyjności w dzisiejszym, dynamicznym środowisku biznesowym. Individual Fleet Solutions zaprasza do współpracy, która przyniesie Państwa firmie znaczące i długoterminowe korzyści.

Adres:

ul. Bieszkowicka 71, 80-178 Gdańsk

Telefon:

+48 885 750 450

E-mail:

biuro@ifsolutions.pl