oferta

Oferta

Oferujemy Zarzadzanie Flotą Samochodów Firmowych - świadczymy usługi Outsourcing Zarządzania Flotą

zarządzanie flotą samochodową
Zarządzanie flotą samochodowąOpieka nad serwisemOptymalizacja kosztów flotyZakup pojazdów Audyt FlotySzkolenia pracownikówAplikacja do zarządzania flotąMałe floty samochodoweRozliczanie samochodu i koszty użytkowaniaMonitorowanie flotyWymiana floty LeasingZwroty samochodów
Małe floty samochodowe

Mała flota samochodowa

Rodzaje klasyfikacji wielkości flot pojazdów, stosowane nawet przez firmy ubezpieczeniowe, nie są do końca precyzyjne. Najczęściej zaliczenie danego taboru do ubezpieczeń flotowych to przedział 6-10 pojazdów. Przyjmuje się, że stan od kilku do kilkudziesięciu samochodów to małe floty samochodowe, dla których umowy ubezpieczenia obejmują standardowe warunki ochrony.

Pomimo że klasyfikacja wielkości floty może być niejednoznaczna, w dzisiejszym świecie biznesu, kiedy nawet najmniejsze przedsiębiorstwa posiadają własne floty pojazdów, zarządzanie nimi staje się kluczowym elementem strategii operacyjnej.

Polityka flotowa dla małej floty firmowej - wymierne korzyści dla firmy

W przypadku małej floty firmowej każdy samochód ma ogromne znacznie dla codziennych operacji firmy. Utrata jednego auta w wyniku wypadku, kradzieży lub awarii może spowodować poważne zakłócenia w wydajności przedsiębiorstwa. Osoba odpowiedzialna za administrowanie flotą dzięki dostępowi do nowoczesnych sposobów gromadzenia informacji może skutecznie planować realizowanie zadań, rutynowe serwisy, takie jak wymiana opon, filtrów czy płynów, co ułatwia utrzymanie pojazdów w optymalnej kondycji.

W dzisiejszym konkurencyjnym środowisku biznesowym w walce o lojalność klientów zasadnicze znaczenie ma jakość obsługi. Przemyślane zarządzanie także niewielką flotą umożliwia efektywne przydzielanie nowych zadań, monitorowanie aktualnej pozycji oraz ekonomiczności jazdy kierowców i precyzyjne informowanie klientów o czasie wykonania zlecenia, co podnosi atrakcyjność oferty.

Optymalizacja bezpieczeństwa i efektywności małej floty samochodowej

Nawet w przypadku niewielkich flot, gromadzenie danych staje się ogromnym źródłem informacji. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie raportów dotyczących bezpieczeństwa, zużycia paliwa oraz automatyzację procesów związanych z wykorzystaniem czasu pracy kierowców. Te dane nie tylko pomagają w obniżeniu kosztów, ale także przyczyniają się do zwiększenia ogólnej efektywności działań przedsiębiorstwa. W efekcie mała flota samochodowa staje się strategicznym narzędziem wspierającym rozwój i konkurencyjność.

W codziennej pracy można dodatkowo wykorzystać rozwiązania opierające się o GPS i dodatkowo analizujące styl jazdy użytkownika, które pomagają w ograniczeniu kosztów eksploatacji. Dodatkowo, kontrola lokalizacji pojazdu i stosowanie tzw. geofence (wirtualnych granic) ogranicza nieuprawnione korzystanie z firmowych samochodów.

Individual Fleet Solutions - profesjonalne wsparcie dla małych flot firmowych

W przypadku, gdy nie planuje się zatrudnienia dodatkowego pracownika na osobne stanowisko Fleet Managera, zarządzanie małą flotą firmową może być równie efektywne i wygodne dzięki wsparciu profesjonalnej firmy świadczącej usługi outsourcingowe w tym zakresie. Individual Fleet Solutions oferuje kompleksową obsługę, która nie tylko ułatwi codzienne użytkowanie pojazdów, ale także przekształci go w źródło oszczędności i efektywności.

Pomożemy stworzyć klarowny regulamin, dostosowany do specyfiki danej firmy i wdrożyć zasady przyczyniające się do zwiększenia bezpieczeństwa kierowców oraz zminimalizowania ryzyka użytkowania pojazdów. Zajmiemy się optymalizacją kosztów, nadzorem nad serwisowaniem oraz terminami polis. Gwarantujemy wsparcie helpdesk, jak również pomoc w wyborze, zakupie oraz sprzedaży i wycofaniu samochodów firmowych. Zapewniamy dostęp do najlepszych rozwiązań flotowych niezależnie od liczby użytkowanych pojazdów. Individual Fleet Solutions to partner, który nie tylko skutecznie zarządza flotą, ale także wspiera rozwój Twojej firmy. Skontaktuj się z nami i poznaj szeroką gamę nowych możliwości!

Adres:

ul. Bieszkowicka 71, 80-178 Gdańsk

Telefon:

+48 885 750 450

E-mail:

biuro@ifsolutions.pl