oferta

Oferta

Oferujemy Zarzadzanie Flotą Samochodów Firmowych - świadczymy usługi Outsourcing Zarządzania Flotą

zarządzanie flotą samochodową
Zarządzanie flotą samochodowąOpieka nad serwisemOptymalizacja kosztów flotyZakup pojazdów Audyt FlotySzkolenia pracownikówAplikacja do zarządzania flotąMałe floty samochodoweRozliczanie samochodu i koszty użytkowaniaMonitorowanie flotyWymiana floty LeasingZwroty samochodów
zakup-pojazdow

Zakup pojazdów

Wspieramy firmy w procesie zakupu samochodów do floty firmowej. Czym się zajmujemy?

  • pomagamy zbudować politykę zakupową
  • doradzamy w zakresie wyboru pojazdów 
  • obliczmy całkowity koszt użytkowania pojazdów TCO 
  • przeprowadzamy audyty floty (stan i personalizacja do potrzeb)
  • szacujemy optymalny przebieg i okres użytkowania samochodów
  • wyceniamy i pomagamy w sprzedaży posiadanych aktualnie samochodów w tym oferujemy odkup przez naszą firmę samochodów z floty wystawionych na sprzedaż
  • negocjujemy oferty i warunki zakupu pojazdów
  • oferujemy pomoc w doborze finansowania lub najmu floty pojazdów
  • wdrażamy pojazdy w firmie
  • pomagamy w wydaniu samochodu pracownikom w połączeniu z krótkim szkoleniem

 

 

Odpowiedni wybór samochodów i ustalenie budżetu floty względem potrzeb danej firmy jest niezwykle ważnym zadaniem. Ma to ogromny wpływ na późniejsze zarządzanie flotą oraz całkowite koszty użytkowania floty TCO (Total Cost of Ownership). Aby jak najefektywniej przeprowadzić proces zakupu samochodów, konieczna jest odpowiednia strategia flotowa, dzięki której określimy wytyczne, jakimi będziemy kierowali się przy wyborze samochodów, czasu ich użytkowania w firmie, sposobów finansowania oraz terminów i sposobów wymiany pojazdów. Dzięki właściwemu określeniu potrzeb przy kupnie samochodu na firmę, późniejsza administracja flotą będzie nie tylko łatwiejsza, ale pozwoli też na redukcję kosztów utrzymania floty. Planując zakupy flotowe, Fleet Manager powinien tu zwrócić uwagę nie tylko na klasę i cenę zakupu samochodu do firmy, ale również na szereg czynników mających wpływ na późniejszą eksploatację, takich jak koszty serwisowania, interwały przeglądów, spalanie paliwa, długość gwarancji, dostępność serwisów, koszty eksploatacji czy sama awaryjność danego modelu.

Wybór pojazdów do firmowej floty samochodów

Znając potrzeby firmy i założenia budżetowe, w których trzeba się zmieścić, aby odpowiednio wybrać i skonfigurować samochody, Fleet Manager musi zwrócić uwagę na to, jakie samochód będzie wykonywał zadania, gdyż wybór będzie zupełnie inny dla handlowca, który porusza się często po trasie, pracownika, który użytkuje samochód głównie w ruchu miejskim czy np. serwisanta, który potrzebuje samochodu dostawczego. Ważnym czynnikiem jest też najczęstsze miejsce poruszania się samochodu. Jeśli pojazd będzie poruszał się głównie w mieście, dobrym rozwiązaniem będzie zakup do floty samochodów wyposażonych w małolitrażowy silnik benzynowy lub samochodów z napędem elektrycznym. Natomiast w przypadku pokonywania głównie tras, lepszym rozwiązaniem będzie wybór samochodów z większą pojemnością silnika. Ważnym czynnikiem wpływającym na koszty zarządzania flotą oraz ilością zadań, jakie ma administracja flotą, są interwały pomiędzy przeglądami, awaryjność danego modelu oraz okres obowiązywania gwarancji fabrycznej.

Ustalenie budżetu floty

Osoba odpowiedzialna za zakupy samochodów do floty powinna zwrócić szczególną uwagę na politykę flotową i dobrać samochody pod kątem przebiegu i okresu gwarancji oraz zapewnienia jak najmniej problematycznej i kosztownej obsługi serwisowej. Dokonując zakupu auta na firmę, należy też przyjrzeć się zużyciu paliwa, jakie generuje wybrany model samochodu, kosztów ogumienia (wybór średnicy kół ma duży wpływ na cenę zakupu opon czy chociaż na zużywanie się elementów zawieszenia). Nie można też zapomnieć o wartości rezydualnej RV (wartość rezydualna RV jest ceną samochodu, jaką pojazd osiągnie po określonym czasie eksploatacji, przebiegu i szkodowości). Różnica pomiędzy kosztem zakupu samochodu a ceną jego sprzedaży generuje dużą część kosztów TCO. Kupując samochody do floty, pozostaje wynegocjować warunki zakupu floty samochodowej oraz dobrać formę zakupu, finansowania czy najmu.

Korzystne finansowanie floty pojazdów i kontrola kosztów

Często zdarza się, że osoba dokonująca wyboru i zakupu floty pojazdów nie zwraca uwagi na wszystkie czynniki, które są istotne, co niestety odbija się później wyższymi kosztami utrzymania sprawności floty oraz komplikacjami, jakie powstają przy samym administrowaniu flotą. Jeśli nie ma w firmie dedykowanego Fleet Managera, który może wykonać rzetelną analizę i na jej podstawie dokonać odpowiedniego wyboru samochodów do floty, proponujemy fachowe wsparcie zespołu Individual Fleet Solutions, który rzetelnie zajmie się procesem zakupów pojazdów do Państwa floty. Dokładnie obliczymy koszt zakupu np. nowego samochodu osobowego na firmę z uwzględnieniem sposobów finansowania floty pojazdów oraz późniejszych wydatków, takich jak między innymi zakup opon do floty.

Wymiana floty - wycofanie samochodów z użytkowania

Okres użytkowania samochodów floty określa z reguły polityka flotowa firmy, która oprócz kontroli stosowania powinna być aktualizowana względem aktualnej sytuacji i potrzeb firmy. Na okres eksploatacji floty samochodów ostatnio duży wpływ miały problemy z dostępnością samochodów oraz wzrost cen zakupu i kosztów finansowania. Wiele firm na tej podstawie zaktualizowało założenia dotyczące wymiany floty i zdecydowało się przedłużyć okres użytkowania samochodów, wybierając w ten sposób korzystniejszą opcję. Jest to dobry przykład, iż przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o wymianie floty warto dokonać najpierw analizy, dzięki której będzie można podjąć właściwą decyzję o pozostawieniu lub wymianie samochodów w firmowej flocie. Warto przeprowadzić też audyt floty i oszacować samochody, które kwalifikują do wycofywania z floty i takie, które można jeszcze bezproblemowo użytkować. Sam proces zdania, wyceny i sprzedaży pojazdów będzie wymagał też znalezienia najlepszego rozwiązania oraz negocjacji warunków i tutaj również można skorzystać z wiedzy własnego Fleet Managera lub skorzystać z usługi zarządzania flotą, oferowanej przez Individual Fleet Solutions.

Zapraszamy do współpracy! Zapewnimy profesjonalną pomoc na każdym etapie zarówno zakupu aut, jak i sprzedaży modeli z floty samochodowej.

Adres:

ul. Bieszkowicka 71, 80-178 Gdańsk

Telefon:

+48 885 750 450

E-mail:

biuro@ifsolutions.pl