shutterstock_1099878668
Aktualności

Sprawdź co u nas słychać!

zarządzanie flotą samochodową

Zewnętrzny Fleet Managment skutecznym rozwiązaniem dla Firm - Outsourcing Zarządzania Flotą

Outsourcing usługi Zarządzanie Flotą

 

Dla większości Firm zakup i użytkowanie samochodów stanowią jeden z większych kosztów jakie ponosi przedsiębiorstwo, wiążę się to zarówno z kosztem zakupu czy wynajmu samochodów jak również późniejszej obsłudze eksploatacyjnej, dlatego więc bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie flotą poprzez przemyślane planowanie oraz wydajne zarządzanie całym procesem. Działania te możemy powierzyć wyspecjalizowanej Firmie która w formie usługi zewnętrznej wykona obowiązki Fleet Managera. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet, przede wszystkim bez względu na wielkość posiadanej Floty Samochodów zyskujemy dostęp do opieki prowadzonej przez zespół profesjonalistów którzy na co dzień zajmują się obsługą floty samochodowej, znają aktualne trendy i na bieżąco dostosowywują działania do zmieniających się warunków rynkowych. Mamy też do dyspozycji znacznie bardziej elastyczny model zarzadzania flotą który pozwala na redukcję kosztów jakie generuje Administrowanie Flotą i łatwiej możemy dostosowywać się do bieżących potrzeb firmy.

 

Outsourcing Fleet Managment – korzyści jakie otrzymujemy

 

Bez względu na ilość posiadanych pojazdów powierzając Zarządzanie Flotą zewnętrznej Firmie uzyskamy dostęp do opieki profesjonalnego Fleet Manager wspieranego przez cały zespół ludzi zajmujących się na co dzień nadzorowaniem flot pojazdów tworząc dla Nas w ten sposób zewnętrzy dział floty. Zyskamy więc dostęp np. do nowoczesnego oprogramowania Zarządzania Flotą bez konieczności zakupów dedykowanych programów oraz ich czasochłonnego wdrażania. Doświadczony zespół na podstawie wiedzy i doświadczenia pomoże zbudować odpowiednia Politykę Flotową Firmy i wdroży optymalne rozwiązania w administrowaniu pojazdami. Ponadto Zarządzanie Flotą przez Firmę zewnętrzną ma charakter ciągły, odchodzą więc problemy kadrowe gdy zatrudniony bezpośrednio pracownik pójdzie na urlop czy zwolnienie chorobowe lub podejmie decyzje o zmianie stanowiska a Firma zostanie bez nadzoru Fleet Managera. Zewnętrzne Zarządzanie oferuję bezstronne, obiektywne doradztwo na temat najlepszych rozwiązań flotowych, ponadto Firma taka jak Individual Fleet Solutions ma niezbędną wiedzę i sprawdzone metody pozwalające w administrowaniu flotą na wybór właściwych rozwiązań, związanych z finansowaniem floty, negocjacjami z dostawcami usług flotowych, serwisowaniem i utrzymaniem sprawności floty, wsparciu w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych, kontrolowaniu nadużyć czy wyborem i obsługa kart paliwowych. Usługa Zewnętrznego Zarządzania Flotą jest skierowana zarówno dla Firm posiadających mała i dużą Flotę Pojazdów będące ich własnością, leasingowanym czy użytkowane w formie najmu.

 

Fleet Management – jakie Firmy powinny skorzystać z zewnętrznej usługi Zarządzania Flotą

 

W pierwszej kolejności Firmy które posiadające nawet tylko kilka samochodów powinny rozważyć skorzystanie z usługi Outsourcing Zarządzania Flotą. Często gdy Firma posiada małą Flotę Samochodów obowiązki opieki nad pojazdami powierzane są osobie z administracji lub jakiemukolwiek innemu pracownikowi który nie ma ani specjalistycznej wiedzy ani dostępu do wszystkich narzędzi pozwalających na sprawne zarządzanie flotą. Powierzając opiekę nad Flota osobie bez doświadczenia w Administrowaniu Flotą możemy narazić również Firmę na niepotrzebne błędy i stratę czasu, a czasami nawet na dość bolesne kary administracyjne. Polecamy więc w takim przypadku przekazać obowiązki zawiązane z zarządzaniem flotą zewnętrznej Firmie, tak jak jest to często w przypadku innych usług np. informatycznych, księgowych czy prawnych. Koszt wynagrodzenia dla Firmy która wykona usługę w formie Outsourcing Zarządzania Flotą ze względu na skalę będzie znacznie niższy, a my unikniemy niepotrzebnych błędów i zyskamy dostęp do rozwiązań dostępnych dla większych flot co z pewnością wygeneruje oszczędności. Dzięki temu pomimo że do kosztów utrzymania floty doliczymy cenę usługi zarządzania flotą w końcowym rozrachunku dość znacznie obniżymy nakłady na Samochody Firmowe.

 

Średnie Floty Samochodów

 

Zakładając że średnia Flota Samochodów liczy od trzydziestu do stu samochodów najkorzystniejszym rozwiązaniem tak jak w przypadku omówionej małej floty pojazdów jest powierzyć Zarządzanie Flotą wyspecjalizowanej Firmie która wykona dla Nas obowiązki opieki nad flotą. Otrzymamy pełne wsparcie dedykowanego opiekuna floty oraz wspomagające go doświadczenie całego działu, dzięki czemu Fleet Managment będzie na najwyższym poziomie. Chcąc zatrudnić własnego pracownika, musielibyśmy ponieść nakłady związane ze stworzeniem stanowiska pracy, zakupu telefonu, zakupu komputera, zakup oprogramowania flotowego, szkoleń dla pracownika oraz comiesięcznego wynagrodzenia, musimy liczyć się również z brakiem opieki nad Pojazdami Firmowymi podczas urlopu czy zwolnienia chorobowego. Co powoduję że takie rozwiązanie jest mało efektywne. Wszystkich tych obciążeń łatwo unikniemy jeśli skorzystamy z usługi Outsourcing Zarządzanie Flotą.

 

Duże Floty Samochodów

 

W przypadku kiedy posiadamy w Firmie kilkaset aut na potrzeby Zarządzania Flotą możemy zdecydować się zarówno na stworzenie własnego działu floty który wykona wszystkie obowiązki. Jak również na Zarządzanie Flotą w formie hybrydowej tzn. zatrudnieniu własnego Fleet Managera którego w codziennej pracy wesprze zewnętrzna Firma przejmując cześć obowiązków. Dzięki podziałowi zadań proces opieki nad flotą będzie maksymalnie efektywny, a ponieważ na każdym etapie pracownik będzie miał pomoc i zastępstwo nawet jedna osoba skutecznie poradzi sobie z zarządzaniem dużą flotą pojazdów. Unikniemy więc wszelkich zatorów, a w razie potrzeby będziemy mogli na bieżąco dostosować współpracę do aktualnych potrzeb. Co sprawi że bezpośrednie wydatki na dział floty będą znacznie niższe, a utrzymanie mobilności pojazdów stanie łatwe i przyjemne. Możemy też zdecydować się na wprowadzenie Usługi Zarządzania Flotą tylko w wybranych przypadkach np. w momencie kiedy chcemy przeprowadzić audyt floty, zweryfikować lub wprowadzić na nowo Politykę Flotową czy przeprowadzić szkolenia flotowe. Możemy również powierzyć w całości Zarządzanie Flotą wyspecjalizowanej Firmie co jest coraz bardziej popularnym modelem pracy. Bez względu jednak na formę współpracy, bez wątpienia wsparcie wyspecjalizowanej Firmy pomoże lepiej zarządzać całym procesem.

 

 www.ifsolutions.pl

shutterstock_2115465353
shutterstock_2110582193

Adres:

ul. Bieszkowicka 71, 80-178 Gdańsk

Telefon:

+48 885 750 450

E-mail:

biuro@ifsolutions.pl