shutterstock_1099878668
Aktualności

Sprawdź co u nas słychać!

zarządzanie flotą samochodową

Zarządzanie Flotą Samochodów w świetle aktualnych zmian przepisów w rejestracji pojazdów

Przepisy dotyczące rejestracji  - zmiany 4 wrzesnia 2022 r. a  Zarządzanie Flotą

W związku z ostatnimi zmianami w rejestracji pojazdów w skrócie przypominamy najważniejsze zagadnienia ważne w zarządzaniu Flotą Samochodów Firmowych

Od 4 września 2022 roku podczas rejestracji samochodu zniknie obowiązek wydawania kart pojazdu, a dotychczasowo wydane przestana być obowiązujące. Przez co karta pojazdu nie będzie już wymagana przy sprzedaży czy przerejestrowaniu samochodu. Dotychczasowo posiadaną kartę pojazdu będzie można zachować na pamiątkę, zniszczyć lub oddać do wydziału komunikacji gdzie zostanie zarchiwizowana.

Jednocześnie z dniem 4 września 2022 roku znikną z użytkowania nalepki kontrolne na szybę. Nie będą już wydawane w momencie rejestracji samochodów a znajdująca się obecnie na szybie nalepka może być usunięta.

 

Przepisy dotyczące rejestracji - zmiany 31 Stycznia 2022 r. a Zarządzanie Flotą

Przypominamy również iż od 31 stycznia 2022 r. można zachować dotychczasowy numer rejestracyjny pojazdu oraz tablicę rejestracyjne zmniejszając w ten sposób koszt przy rejestracji samochodu oraz często dodakowe komplikację w administrowaniu flota przy zminach numerów rejestracyjnych np. przy rozliczniu kosztów paliwa, parkingów itp.

Należy również pamiętać o spełnieniu obowiązku przerejestrowania lub zgłoszenia nabycia/zbycia pojazdu w terminie 60 dni. Aby uniknąć nałożenia kary administracyjnej której wysokość wacha się pomiędzy 200-1000 zł. Co jest szczególnie ważne przy wykupie samochodu z leasingu lub zakupie pojazdu używanego, a mnożąc przez wielkość floty samochodó które wymagają tego działania unikniemy sporego niepotrzebnego wydatku.

Wszystkie wprowadzone zmiany deregulacyjne są ułatwieniem dla pracy Fleet Manager a jednocześnie pozwalają na oszczędności przy administrowaniu flotą. 

 

www.ifsolutions.pl

shutterstock-673948069

Adres:

ul. Bieszkowicka 71, 80-178 Gdańsk

Telefon:

+48 885 750 450

E-mail:

biuro@ifsolutions.pl